La Source
Góra
Gabitent La Source

Metamorfoza kobiety lat 57 | Historia klientki

Historia klienta

Case study 

 

Wielopoziomowy lifting twarzy i szyi | Gabinet La Source

Praca z klientką w gabinecie La source, poza regeneracją skóry często polega na korekcie w zakresie objętości, konturu i utraconych proporcji twarzy.

Aktualnie najbardziej popularnymi produkami na rynku, które pozwalają uzupełnić defekty objętościowe są stymulatory tkankowe oraz fibryna bogatopłytkowa. Specjaliści Gabinetu La source wybierając produkty i technologie, na których pracują, poza jakością, która bezdyskusyjnie musi być najwyższa, szczególną uwagę zwracają na kolejność stymulacji i dążą do naturalnej młodości wyglądu skóry. 

Indywidualne podejście oraz procedury, typowe dla La Source, pozwalają otrzymać najwyższe rezultaty. Uzyskując tym samym bardzo naturalne i estetyczne satysfakcjonujące efekty. 

Poniżej przedstawiamy metamorfozę klientki, u której został wykonany wielopoziomowy lifting z zastosowaniem nowoczesnych technologii i symulatorów zapewniających różnorodny stopień uniesienia i nadania tkankom gęstości.

 

Przypadek przedstawia 57– letnią klientkę, która nigdy wcześniej nie korzystała z zabiegów chirurgii i medycyny estetycznej. W celu opracowania szczegółowego planu wielopoziomowego liftingu skóry została przeprowadzona szczegółowa konsultacja oraz ocena stanu skóry naszej klientki.

Pani podejmuje sporadyczną aktywność fizyczną – kilka razy w miesiącu uczęszcza na basen. Dodatkowo w domu wykonuje ćwiczenia przy użyciu hantelek. Jeśli chodzi o dietę, jest ona zbilansowana. Klientka nie spożywa produktów spożywczych typu fast food. Jeśli już, to pojawiają się one bardzo sporadycznie. Analiza stanu skóry wykazuje, iż pojawia się postępująca wiotkość, która wynika z naturalnego procesu starzenia się skóry. Dodatkowo u naszej klientki występują czynniki zewnętrzne, które przyspieszają proces starzenia skóry.
Intensywna wiotkość skóry klientki  jest wynikiem nadmiernej ekspozycji na promienie UV (fotostarzenie). Promienie UV, a w szczególności UVA, które dociera do najgłębszych warstw skóry tzw. skóry właściwej. Ten rodzaj promieniowania odpowiada za przedwczesne starzenie skóry. Ponadto zauważalna jest zmniejszona elastyczność skóry. Ma to związek z obniżoną zawartością włókien kolagenowych i elastynowych, które są niezbędne, aby utrzymywać kontur twarzy. W dodatku zauważane są również oznaki suchości skóry.

 

la-source-metamorfoza-kriolipoliza-stymulatory-tkankowe-poznan-masaz-twarzy-kobido-medycyna-regeneracyjna-autologiczny-wypelniacz-poznan-centrum

Poza tym, klientka zgłosiła się z problemem opadającego owalu twarzy, który wynika ze ścieńczenia, wysuszenia skóry oraz obniżonej elastyczności. Utrata konturów twarzy wynikała również z zaniku podskórnej tkanki tłuszczowej. Ostatnim elementem, z którym klientka się zwróciła do nas, jest występujący problem zmarszczek wokół ust i oczu. Główną przyczyną występowania zmarszczek w okolicy ust jest palenie tytoniu przez klientkę.

Uzyskane wiadomości o życiu socjalnym, społecznym, pracy oraz domowej pielęgnacji pozwoliły na wyciągnięcie wniosków. Na podstawie zebranego szczegółowego wywiadu została zaplanowana kolejność kroków odbudowujących objętości i napięcia skóry.

Skontaktuj się z nami w celu ustalenia planu Twojej kuracji!

Szczegółowy plan przeprowadzanej terapii

Pierwszym etapem rozwiązania problemu naszej klientki było wykonanie oczyszczania wodorowego wraz z infuzją tlenową na obszarze twarzy, szyi i dekoltu. Wybór powyższej procedury wiąże się z przygotowaniem i dokładnym oczyszczeniem skóry. Procedura ta stanowi wstęp do terapii anti – aging. W ten sposób oczyściliśmy skórę na poziomie komórkowym – redukując i neutralizując wolne rodniki, które odpowiedzialne są za przyspieszanie procesu starzenia się skóry. Przeprowadzono 3 spotkania w cyklu 2 tygodniowym.

 

Kolejnym krokiem było zastosowanie terapii łączonej. Jest to połączenie ze sobą procedur: radiofrekwencji mikroigłowej, Hifu oraz mezoterapii igłowej. Każda z wymienionych technologi doskonale działa w pojedynkę. Jednakże, kiedy połączy się jej ze sobą mogą działać kompleksowo na różny problemy jednocześnie.

Cała terapia łączona opierała się na naprzemiennym zastosowaniu radiofrekwencji mikroigłowej i Hifu. Ze względu na stan skóry klientki tzn. wiotkość, scieńczenie i utratę napięcia terpię łączoną rozpoczęto od radiofrekwencji mikroigłowej. Po upływanie 4 tygodni zostało przeprowadzone Hifu. Podczas terapii łączonej wykorzystano 3 procedury radiofrekwenjci mikroigłowej oraz 3 procedury Hifu. Dodatkowo pomiędzy powyższymi procedurami prowadzono mezoterapię w celu odżywienia, nawilżenia skóry, a co więcej wspomóc procesy regeneracji i odbudowy skóry. Dzięki czemu produkcja kolagenu i elastyny mogła przebiegać na najwyższym poziomie. Zastosowanymi preparatami w przypadku mezoterapii igłowej były: DMEA, seria BTX, kompleksy witamin.

 W około 6 miesięcy otrzymaliśmy ujednolicony koloryt skóry. Ponadto struktura, gęstość i napięcie uległy znacznej poprawie.

 

Kolejnym krokiem było zastosowanie terapii łączonej, a mianowicie połączenia osocza bogatopłytkowego oraz fibryny bogatopłatkowej. Terapia tymi dwoma produktami pozwoliła na głęboką regenerację skóry, poprawę kolorytu oraz zwiększenia napięcia. Fibryna bogatopłytkowa została podana w następujące obszary: bruzdy nosowo-wargowe, zmarszczki palacza, marionetki oraz okolice oczu. Pozwoliła na uzyskanie naturalnego efektu wypełnienia tych okolic. W ten oto sposób uzyskano naturalny bez przerysowania efekt poprawy owalu twarzy. Aby rezultaty biostymulacji skóry osoczem oraz fibryną bogatopłytkową były widoczne, u naszej klientki zastosowano terapię opierającą się na wykorzystaniu 3 procedur osocza na całą twarz, oraz 4 procedur fibryny. Warto podkreślić, że użycie osocza oraz fibryny to doskonałe rozwiązanie dla osób, które chcą korzystać z naturalnych produktów. Osocze i fibryna są produktami autologicznymi, co w praktyce oznacza, że uzyskujemy je z własnej krwi.

Kolejnym krokiem, a zrazem ostatnim, który pozwoli na długotrwałe utrzymywanie uzyskanych efektów było zastosowanie stymulatorów tkankowych, dokładnie mówiąc sunekos 1200 oraz sunekos 200. Stymulatory sunekos są połączeniem kwasu hialuronowego z sekwencją sześciu aminokwasów. Ich głównym celem jest stymulacja fibroblastów do syntezy nowych włókien: kolagenu i elastyczny. W rezultacie czego uzyskuje się naturalny efekt wolumetryczny oraz zagęszczenie, ujędrnienie skóry. W przypadku naszej klientki została wykonana następująca procedura: sunekos 1200 (obszar policzki, bruzdy nosowo-wargowe), sunekos 200 (oczy), sunekos 200 (oczy, marionetki), sunekos 1200 (bruzdy nosowo – wargowe). 

 

Podsumowując, uzyskane efekty naturalnego liftingu skóry wynikają z odpowiedniego doboru procedury oraz odstępu czasowego pomiędzy nimi. Rezultaty, które udało się nam uzyskać wynikają z umiejętności korzystania z szerokiej gamy nowoczesnych technologii i stymulatorów tkankowych. Opisana procedura wielopoziomowego liftingu skóry La source jest bardzo wydajna i niezwykle satysfakcjonująca. Pozwala bowiem na osiągnięcie napięcia skóry oraz wykonturowania twarzy poprzez produkcję nowych włókien białkowych, oraz z naturalnego skrócenia i przebudowy włókien kolagenowych i elastynowych. Podczas zastosowanych procedur nasza klientka nie była wyłączona z życia towarzyskiego, poza czasem rekonwalescencji po procedurze radiofrekwencji mikroigłowej. Nie trwało to natomiast dłużej niż dwa dni.

Klientka stwierdziła, że rezultaty kuracji bardzo pozytywnie wpłynęły na jej samoocenę i dodały ogrom pewności siebie. Efekty poprawiły także poziom poczucia własnej wartości i  dały satysfakcję z życia w nowej odsłonie. Dodatkowo stała się bardziej otwarta na otaczające ją środowisko.

Co to jest mezoterapia igłowa skóry?

Mezoterapia igłowa jest jednym z najpopularniejszych zabiegów medycyny estetycznej. Charakteryzuje się podaniem pod skórę substancji aktywnych takich jak: witaminy, aminokwasy, mikroelementy, osocze PRP czy kwas hialuronowy za pomocą strzykawki i igły.

Czym są popularne stymulatory tkankowe?

Stymulatory tkankowe to wykorzystywane w medycynie przeciwstarzeniowej preparaty, służące do odbudowy struktury skóry, dzięki stymulacji komórek skóry, kolagenu i elastyny. Po zaaplikowaniu dają bardzo naturalne efekty poprawy jędrności, gęstości oraz jakości skóry.

Osocze bogatopłytkowe Fibryna

Certyfikat CE 2195 Biokompatybilność potwierdzona ISO 10993 Pozytywna ocena badań klinicznych MEDDEV 2.7.1 | iPRF- certyfikat wyrobu medycznego II a i II b

W jakim celu i na jakie obszary wykonuje się mezoterapię mikroigłową?

Zabieg stosowany jest na poprawę napięcia skóry w obrębie twarzy, szyi, dekoltu i innych partii ciała oraz w celu redukcji cellulitu.

W jakim celu i na jakie obszary wykonuje się mezoterapię stymulatorami tkankowymi?

Stymulatory tkankowe stosowane są w zależności od swojego przeznaczenia na obszar twarzy, szyi, dekoltu lub innych partii ciała.

⭐ ⭐ ⭐ ⭐ ⭐ (4,9/5)
osocze-bogatopłytkowe-fibryna-stymulatory-tkankowe-Poznań-medycyna-estetyczna-kriolipoliza-ejal40-sunekos200-sunekos1200
Autoryzowany Gabinet

Podmiot leczniczy nr 000000245990

ZAREZERWUJ DARMOWĄ KONSULTACJĘ
UMÓW SPOTKANIE Z SPECJALISTĄ

Mezoterapia igłowa nowej generacji - rodzaje stymulatorów tkankowych

Czysty kwas hialuronowy | Ejal 40 | ProfHilo

Stymulujemy a nie wypełniamy. Stymulatory nie zmieniają rysów twarzy pod względem wolumetrycznym!

Przyczyniają się do spiralizowania się włókien kolagenowych, czyli ich skracania. W
konsekwencji prowadzi to do zagęszczenia struktur skóry, poprawy owalu,
tworzenia działań anty-grawitacyjnych.

Aminokwasy | Sunekos 200 Sunekos 1200

Aminokwasów stymuluje regenerację macierzy pozakomórkowej. Produkt z tek kategorii stymuluje zatem fibroblasty do tworzenia nowych włókien białkowych skóry, takich jak kolagen i przede wszystkim elastyna.

Proces ten nazywamy biogenezą skóry.

Aminokwasy + kwas hialuronowy

 

Polinukleotydy| NUCLOFILL

Polinukleotydy zawarte m.in preparacie Nucleofill Strong zwalczają wolne rodniki i hamują fotostarzenie.

Polinukleotydy doskonale regenerują skórę po wakacjach, nadmiernym promieniowaniu i bliznach potrądzikowych. 

 

Już jeden zabieg skutkuje doskonałymi i widocznymi efektami!

NAJCZĘŚCIEJ WYBIERANE ZABIEGI

Mezoterapia igłowa i jej zastosowanie

Mezoterapia igłowa prowadzi do rewitalizacji skóry i jej szybkiego gojenia, co sprawia, że stara skóra zastępowana jest nową.

 

Preparaty stosowane w mezoterapii igłowej są dobierane indywidualnie pod kątem konkretnego problemu. Często mezoterapia igłowa jest orężem w walce z nadmiarem tkanki tłuszczowej, przebarwień czy rozstępów oraz w leczeniu łysienia.

 

Mezoterapia igłowa przynosi również świetne rezultaty w leczeniu blizn potrądzikowych czy w przeciwdziałaniu starzenia się skóry.

Przebieg zabiegu mezoterapii igłowej

Zabieg rozpoczyna się od wywiadu. Po zakwalifikowaniu klienta do zabiegu, specjalista dobiera odpowiednią substancję czynną, która będzie skuteczna w rozwiązaniu konkretnego problemu skórnego. Jeśli występuje taka konieczność, klient otrzymuje znieczulenie w formie kremu znieczulającego. Specjalista medycyny estetycznej dokonuje serii nakłuć igłą, wstrzykując wybrany preparat pod skórę.

Nakłucia wykonywane są na głębokości 2-4 mm lub 1-3,5 mm. Zabieg może być wykonywany za pomocą cienkiej igły lub specjalnego pistoletu. Zabieg jest bezbolesny, a podczas niego występuje niewielkie krwawienie. Po zabiegu na skórze pojawiają się zaczerwienienia lub krwiaki, które szybko ustępują.

Osocze bogatopłytkowe Rewitalizacja

To autologiczny preparat osocza bogatopłytkowego, który otrzymujemy z własnej krwi klienta. Preparat tak uzyskany zawiera czynniki wzrostu, które m.in. stymulują namnażanie i dojrzewanie komórek naskórka, pobudzają one także syntezę macierzy międzykomórkowej, aktywują mikrokrążenie, stymulują syntezę DNA, pobudzają fibroblasty do produkcji kolagenu.

Fibryna | Naturlany wypełnianie cieni i bruzd

Fibryna bogatopłytkowa różni się od osocza bogatopłytkowego tym, że ma usieciowaną, trójwymiarową strukturę. Dzięki temu płytki krwi w niej zawarte przez dłuższy czas są stymulowane do wydzielania czynników wzrostu mających zbawienny wpływ na skórę.


Różnica w pozyskiwaniu fibryny bogatopłytkowej polega na prędkości wirowania.

Koktajle witaminowe i nawilżające

Polinukleotydy zawarte m.in preparacie Nucleofill Strong zwalczają wolne rodniki i hamują fotostarzenie. Polinukleotydy doskonale regenerują skórę po wakacjach, nadmiernym promieniowaniu i bliznach potrądzikowych. 

Już jeden zabieg skutkuje doskonałymi i widocznymi efektami!

La Source

ZREWITALIZUJ I OCZYŚĆ SKÓRĘ

PRZYGOTUJ SKÓRĘ PRZED SERIĄ ZABIEGÓW MEZOTERAPII
ZAREZERWUJ DARMOWĄ KONSULTACJĘ
UMÓW SPOTKANIE Z SPECJALISTĄ

Odbierz 30,00 zł zniżki na pierwszy zabieg HIFU3D lub kriolipolizę oraz 50% zniżki na pierwszy zabieg endermologii


Reset Password