Góra

Masaż relaksacyjny – masaż relaksacyjny od A do Z

Masaż relaksacyjny ma na celu wyciszenie i odprężenie organizmu, a także zniwelowanie napięć mięśniowych w obrębie obszarów ciała poddanych masażowi. Masaż ten bardzo dobrze wpływa na eliminację bólów pojawiających się w okolicy szyi, barków, pleców. W zależności od potrzeb oraz wskazań – masaż ten może być wykonany na niemal każdym obszarze ciała. Z pewnością masaż usprawnia i pobudza krążenie krwi oraz przepływu limfy. Ten rodzaj masażu można niewątpliwie zaliczyć do holistycznych form terapii.

Podczas wykonywania masażu nie są odczuwanie żadne dolegliwości bólowe w związku z tym masaż daje uczucie głębokiego relaksu i odpręzenia.

Masaż składa się z następujących technik:

  • Głaskania
  • Rozcierania
  • Ugniatania

W każdej z tych technik ruchy wykonywane są wolno i spokojnie, mają działanie kojące.

Warto wykonywać masaże relaksacyjne regularnie gdyż przynosi długofalowe efekty. Przede wszytskim wpływa na normalizacja napięcia mięśniowego, zmniejszenie obrzęków, poprawę krążenia limfatycznego oraz krwi, przyspiesza proces regeneracji mięśni.

Kto nie może skorzystać masażu relaksacyjnego?

Do grupy osób, którzy nie będą mogli skorzystać z masażu relaksacyjnego zalicza się między innymi osoby, u których obserwujemy stany gorączkowe, kobiety w ciąży, choroby zakaźne skóry, ostre stany zapalne, nowotwory, żylaki, stany zapalne żył, osteoporoza, reumatoidalne zapalenie stawów, hemofilia. Jeśli nie ma żadnych przeciwwskazań medycznych, to masaż relaksacyjny w żadnym stopniu nie może mu zaszkodzić.

Nieodzownym uzupełnieniem masażu relaksacyjnego, które wpływa na niezawodność, jest odpowiednia atmosfera, która sprzyja relaksacji. Harmonijny wystrój wnętrz – łagodne, ciepłe barwy otoczenia oraz dodatki inspirowane naturą, delikatne dźwięki przyrody sprawiają, że zabieg masażu staje się głębokim, wręcz mistycznym doznaniem, pozwalającym odpłynąć daleko od trosk dnia codziennego i wyciszyć umysł.

Masaż relaksacyjny charakteryzuje się tym, że można wykonywać go bez względu na porę dnia. Zawsze jest idealny czas na relaks i odprężenie.

Nasza oferta na masaż 

Odbierz 30,00 zł zniżki na pierwszy zabieg HIFU3D lub kriolipolizę oraz 50% zniżki na pierwszy zabieg endermologii
Subskrypcja do newslettera (menu boczne hamburger Sidearea)


Reset Password