Góra

Lipoliza kawitacyjna na ciało – czym jest lipoliza kawitacyjna i jak działa?

Lipoliza kawitacyjna na ciało – czym jest lipoliza kawitacyjna i jak działa?

Lipoliza kawitacyjna – co to za metoda ?

Lipoliza ultradźwiękowa jest jedną z powszechnych zastosowań w gabinetach medycyny estetycznej. Ze względu na posiadające zalety – między innymi:  to metoda nieinwazyjna, bezbolesna i nie wymagają okresu rekonwalescencji. Wykorzystywana do walki z miejscowym nadmiarem tkanki tłuszczowej oraz z cellulitem.

Działanie lipolizy ultradźwiękowej

Wykorzystuje ona wiązkę fali ultradźwiękowej. Fala ta oddziałuje na błony komórek tłuszczowych powodujących ich uszkodzenie, w wyniku tego następnie rozerwanie błony komórkowej. Zjawisko rozerwania błony sprawia, że dochodzi do uwalniania z komórek tłuszczowych wolnych kwasów tłuszczowych oraz glicerolu. W większości transportowane są one przez naczynia włosowate do wątroby, gdzie zostają zużywane w procesach metabolicznych oraz wydalane z orgazmu za pomocą układu limfatycznego. W rezultacie tego komórki tłuszczowe zostają zlikwidowane z naszego organizmu.

Lipolizę ultradźwiękową można wykonywać na obszar ud, pośladków, brzucha, ramiona oraz okolice kolan. Mając na uwadze bezpieczeństwo –  kawitacji ultradźwiękowej nie przeprowadza się na obszarze szyi, głowy, klatki piersiowej oraz w okolicy nerek.

Lipoliza kawitacyjna na ciało – efekty

Fala akustyczna charakteryzuje się skutecznym działaniem:

  • redukcja niechcianej tkanki tłuszczowej np. z brzucha, bryczesów
  • modelowanie sylwetki ciała
  • zmniejszenie obwodu ciała
  • redukcja widocznego cellulitu
  • pozbycie się nadmiaru wody z organizmu
  • poprawa jędrności i elastyczności skóry
  • polepsza krążenie krwi oraz limfy

Częstotliwość wykonywania lipolizy kawitacyjnej

Zalecane jest wykonanie kilkunastu serii w zależności o ilość komórek tłuszczowych. Rekomenduje się 6 – 10 kuracji w odstępach 2 – 3 dniowych. W celu wzmocnienia efektu zalecane jest picie minimum dwóch litrów wody dziennie, podejmowanie aktywności fizycznej oraz spożywanie potraw niskotłuszczowych na czas trwania kuracji.

Podsumowując raz jeszcze głównymi zaletami lipolizy ultradźwiękowej jest brak okresu rekonwalescencji, bezinwazyjność, bezbolesność. Nie dochodzi również do niszczenia sąsiadujących tkanek (skóry, naczyń krwionośnych oraz nerwów) – wiązka ultradźwiękowa skupią się tylko na komórkach tłuszczowych. Procedura ta skierowana jest do osób, które zmagają się z nadmiarem niechcianej tkanki tłuszczowej. Skutecznie modeluje ciało i eliminuje tkankę tłuszczową.

 

Sprawdź naszą ofertę lipolizy kawitacyjnej w Poznaniu.

Odbierz 30,00 zł zniżki na pierwszy zabieg HIFU3D lub kriolipolizę oraz 50% zniżki na pierwszy zabieg endermologii
Subskrypcja do newslettera (menu boczne hamburger Sidearea)


Reset Password