Góra

Lipoliza Kawitacyjna – czym jest lipoliza kawitacyjna?

Co to jest lipoliza kawitacyjna

Kawitacja ultradźwiękowa jest skuteczną metodą jeżeli chodzi o redukcję tkanki tłuszczowej i uporczywych złogów tłuszczowych. Metoda ta jest bezpieczna i przede wszystkim nieinwazyjna, co sprawia, że jest alternatywą dla liposukcji i tradycyjnych metod usuwania nadmiaru tkanki tłuszczowej. Szczególnie spektakularne efekty przyczyniają się do tego, że jest to metoda coraz częściej wybierana przez klientki.

Na czym polega lipoliza kawitacyjna?

Jak sama nazwa wskazuje, lipoliza kawitacyjna wykorzystuje ultradźwięki w swoim działaniu. Głowica emituje fale, które docierają do uporczywej tkanki tłuszczowej, powodując trwałe zniszczenie komórek tłuszczowych. Polega to na przemianie substancji ciekłej w fazę gazową- jest to proces bardzo gwałtowny, przy którym powstają pęcherzyki kawitacyjne. Dochodzi do wystąpienia zmian ciśnienia i obumierania uporczywych komórek tłuszczowych. Uwolnione trójglicerydy są transportowane do wątroby, gdzie następuje ich metaboliczna przemiana i rozkład.

Dla kogo jest przeznaczona Lipoliza kawitacyjna?

Lipoliza kawitacyjna jest polecana dla osób, które w sposób bezinwazyjny chcą się pozbyć niechcianego nadmiaru tkanki tłuszczowej w różnych partiach ciała. Kurację najczęściej wykonuje się na obszary takie jak brzuch, uda zewnętrzne i wewnętrzne, pelikany, pośladki i tył ud. Procedura świetnie sprawdzi się również przy modelowaniu sylwetki i likwidacji uporczywego cellulitu.

Lipoliza kawitacyjna na brzuch

Czasami dieta i treningi nie są wystarczające, aby zlikwidować uporczywe złogi tłuszczowe. Szczególnie ciężkie jest to jeżeli chodzi o brzuch. Dlatego też, wykorzystanie tej procedury jest zalecane na ten obszar. Następuje redukcja tkanki tłuszczowej i wymodelowanie sylwetki. Efektem uzyskanym po zastosowaniu ultradźwięków jest również redukcja cellulitu. Dodatkowo można zaobserwować wygładzenie, ujędrnienie i poprawę elastyczności skóry.

Częstotliwość wykonywania lipolizy kawitacyjnej

Metoda ta przynosi efekty już po pierwszym jej wykonaniu. Jednak zaleca się wykonanie kilku serii, a ich ilość ustalana jest indywidualnie, w zależności od nagromadzenia tkanki tłuszczowej. Kurację można wykonywać w odstępie jednotygodniowym. Po wykonanej kuracji warto rozważyć drenaż limfatyczny, aby pobudzić układ limfatyczny do działania oraz przyśpieszyć usuwanie uporczywych złogów tłuszczowych

Odbierz 30,00 zł zniżki na pierwszy zabieg HIFU3D lub kriolipolizę oraz 50% zniżki na pierwszy zabieg endermologii
Subskrypcja do newslettera (menu boczne hamburger Sidearea)


Reset Password