Góra

Blizny potrądzikowe terapia – skuteczna terapia na blizny potrądzikowe

Blizny potrądzikowe terapia – skuteczna terapia na blizny potrądzikowe

Skuteczna terapia blizn potrądzikowych 

Czym są blizny potrądzikowe ?

Występowanie blizn potrądzikowych może dotyczyć nawet 85% osób, które zmagały się z trądzikiem. Są one często wynikiem nieprawidłowego leczenia dermatologicznego oraz pielęgnacji. Najczęściej blizny zauważalne są u osób, które wyciskały, czy drapały zaskórniki oraz krostki. Jednakże blizny potrądzikowe będą pojawiać się również u osób, które mają predyspozycje genetyczne do ich powstawania. Blizny charakteryzują się wgłębieniami, nieregularnym kształcie oraz różną wielkością i głębokością. Najczęstszym obszarem gdzie występują blizny potrądzikowe to obszar twarzy. 

Jak pozbyć się blizn potrądzikowych – rekomendowane kuracje ?

Proces pozbycia się blizn potrądzikowych nie jest prosty i szybki – jest to żmudna, systematyczna i długotrwała praca. Blizny oraz przebarwienia, które pozostają po trądziku można zwalczyć za pomocą specjalistycznych metod kosmetycznych jak i działań z zakresu medycyny estetycznej. 

Jednym z znanych procedur walce z bliznami są peelingi chemiczne. Polegające na ścieraniu naskórka w efekcie czego dochodzi do pobudzenia skóry, syntezy nowych włókien kolagenowych i regeneracji tkanek. 

Innym sposobem walki z bliznami potrądzikowymi jest radiofrekwencja mikroigłowa, które silne przebudowuje skórę na trzech głębokościach. W rezultacie czego dochodzi do kompleksowej przebudowy skóry właściwej wraz z stymulacją włókien kolagenowych i elastynowych. W wyniku wykonywania radiofrekwencji na trzech poziomach skóry wszystkie blizny potrądzikowe te głębiej i płycej umiejscowione zostaną poddane procesom regeneracji. 

Kolejną procedurą wartą uwagi w walce z bliznami potradzikowymi jest mezoterapia igłową. Poprzez stosowanie odpowiednich preparatów, które zawierają w sobie kwas hialuronowy, peptydy, aminokwasy dochodzi do stymulacji skóry właściwej, a tym samym jej odbudowy i regeneracji. W efekcie czego mamy zmniejszoną widoczność blizn. Mezoterapia igłowa to doskonałą formą uzupełnienia innych, bardzo silnych terapii w walce z przebarwieniami i bliznami potrądzikowymi. 

Podsumowanie

Reasumując należy pamiętać, że w przypadku blizn potrądzikowych i przebarwień pojedyncze procedury medycyny estetycznej lub kosmetycznej nie dadzą zadowalających i spektakularnych efektów. Każda metoda związana z walką odnośnie blizn potrądzikowych wymaga wykonania minimum od 3 do 4 serii. Ilość serii dobierana jest indywidualnie przez naszych specjalistów w zależności od występującego problemu.  

 

Sprawdź naszą ofertę na radiofrekwencję 

Mezoterapia

Category:

Odbierz 30,00 zł zniżki na pierwszy zabieg HIFU3D lub kriolipolizę oraz 50% zniżki na pierwszy zabieg endermologii
Subskrypcja do newslettera (menu boczne hamburger Sidearea)


Reset Password